Hakkımızda

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü tarafından Lisanslı depo işletmelerince Ürün senetlerini ve alivre sözleşmelerin ticaretini yürütmek üzere 5174 sayılı kanunun 53 üncü maddesine göre 03.11.2014 tarihinde yetkilendirilen BorsaGAZİANTEP, bu alanda Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yetki almaya hak kazanmış ilk ve tek Borsa’dır.

BorsaGAZİANTEP Platformu, Gaziantep Ticaret Borsası ile sözleşme imzalayan lisanslı depo işletmelerinin depoladıkları ürünler karşılığında düzenlemiş olduğu elektronik ürün senetlerinin Alım – Satım işlemlerini gerçekleştiren elektronik bir platformdur.

BorsaGAZİANTEP işlemleri elektronik ortamda fiyatların eşleştirilmesi yöntemiyle yapılır. Fiyatların eşleşmesi, alım emirlerinde en yüksek fiyatlı, satım emirlerinde ise en düşük fiyatlı emirlerin eşleşmesi şeklinde gerçekleşir.

Girilen alım satım emirleri seansın başlamasıyla birlikte fiyat ve zaman önceliğine göre işleme konur. Aynı fiyatlı emirlerde zaman önceliği dikkate alınır.

Satıcıların Elektronik Ürün Senedi (ELÜS)  satışı durumunda satış emri verebileceği ELÜS miktarının üst limiti EKK’da (Elektronik Kayıt Kuruluşu) adına kayıtlı bulunan ELÜS kadardır. BORSA GAZİANTEP, EKK üzerinden sistemine aldığı portföy dosyası içerisinden satım emri girişinde bakiye kontrolü yapmaktadır. Alım emri üst limiti belirlenmesi içinde teminat kontrolü çalıştırmaktadır.

Girilen alım ve satım emirleri günlük fiyat hareket limiti arasında 0.025 fiyat adımı olarak belirlenmiştir.

Alım-Satım İşlemleri

BorsaGAZİANTEP üzerinde alım ve satım işlemi yapan platform üyeleri sistem üzerinde tanımlanır ve vekâlet verdikleri aracıları ile bağlantıları yapılır.

Emir girişleri için kendi şifreleri ile bağlanarak elektronik ürün senedi alım satım emirlerini girerler veya Borsamız iştiraki olan Aracılık Hizmetleri AŞ’ye vekâlet vererek te alım-satım işlemlerini gerçekleştire bilirler.

whatsapp-image-2016-10-06-at-13-56-06

whatsapp-image-2016-10-06-at-13-56-03

İLETİŞİM
Adres:
Sanayi Mah. 60092 No'lu Sok. Bina No:15 - 27170 Şehitkamil / GAZİANTEP
Telefon:
0 (342) 238 08 39 (10Hat)